Wstecz
850 tysięcy złotych – nawet taką kwotę dofinansowania mogą otrzymać jednostki samorządu terytorialnego na walkę z cyberzagrożeniami. A to wszystko za sprawą #CyberbezpiecznySamorząd. Program ma na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa, odporności oraz zdolności do skutecznego zapobiegania i reagowania na incydenty w systemach informacyjnych
Jak się do tego przygotować?
Jakie rozwiązania wybrać?
Jakie są założenia programu?
Na te i na wiele innych pytań będzie można uzyskać odpowiedzi podczas cyklu webinarów edukacyjnych Cyber4GOV, na które zapraszamy wspólnie z @Xopero Software, polskim producentem rozwiązań do backupu danych
Tego typu działania edukacyjne podnoszą poziom bezpieczeństwa w sferze publicznej. Samorządy stają bowiem coraz częściej w obliczu różnorodnych cyberzagrożeń, w tym zaawansowanych ataków hakerskich, phishingu, ransomware oraz wycieków danych.
Ostatnie incydenty chociażby w jednym z urzędów marszałkowskich, urzędach miast, czy głośna sprawa ataku na platformę ePUAP to przykłady świadczące o nasileniu cyfrowych zagrożeń wobec sfery publicznej. Atakujący często dążą do przeniknięcia do systemów informatycznych samorządów w celu pozyskania wrażliwych danych lub paraliżu infrastruktury.
Wyrafinowane kampanie phishingowe mają na celu wyłudzenie poufnych informacji od pracowników, a ransomware stanowi realne zagrożenie, uniemożliwiając dostęp do zasobów i żądając okupu za ich odblokowanie. Ochrona przed tymi zagrożeniami wymaga wdrożenia skutecznych strategii cyberbezpieczeństwa, świadomości pracowników oraz ciągłego monitorowania i reagowania na ewentualne incydenty.
sekretariat: +48 58 621 11 00 kom: +48 605 126 099 fax: +48 58 621 10 30
|
E-mail:
|