25/06/2020

Wstecz

Poznaj motor cyfrowej transformacji Dell EMC PowerStore

Nowatorskie podejście – platforma zaprojektowana dla ery danych, która może stanowić zasób pamięci masowej jak również mocy obliczeniowej dla systemów i aplikacji. Wieloprotokołowa architektura PowerStore dla bloków, plików i VMware vVols wykorzystuje najnowsze technologie do obsługi szerokiej gamy zarówno tradycyjnych, jak i nowoczesnych zadań – od obsługi relacyjnych baz danych, przez aplikacje natywne w chmurze oraz działania oparte na plikach, takie jak repozytoria treści i katalogi domowe, aż po aplikacje klasy ERP czy EMR.

 

Główne cechy

  • Skalowalność w dwóch płaszczyznach - możemy dokładać przestrzeni i/lub mocy obliczeniowej.
  • Wydajność bez kompromisów – zastosowane pamięci NVMe są do 7 razy bardziej wydajne, a czas odpowiedzi jest do 3 razy niższy niż w przypadku tradycyjnych macierzy all flash.
  • Mechanizmy deduplikacji i kompresji są wbudowane i „zawsze włączone” dzięki zastosowaniu akceleracji sprzętowej.
  • Dzięki AppsON, PowerStore może zapewnić zarówno przestrzeń dyskową dla aplikacji działają cych w całym przedsiębiorstwie, jak i środowisko oparte na VMware do lokalnego przetwarzania zwirtualizowanych aplikacji.

 

Mniej albo więcej – do wyboru

 

Zwiększenie możliwości pierwotnej konfiguracji PowerStore jest niezwykle proste, ponieważ zarówno pojemność, jak i wydajność mogą być modyfikowane niezależnie od siebie. Pojemność każdego modułu PowerStore może wzrosnąć do prawie 1PB, przy jednoczesnej opcji łączenia ich w klastry w celu uzyskania większej wydajności i pojemności.

 

Wydajność bez kompromisów

 

Niezależnie od tego, w jakim tempie rozwija się firma i jej zapotrzebowanie na przetwarzanie i przechowywanie danych, koszt zastosowania PowerStore pozostaje niezmiennie niski. Mechanizmy deduplikacji i kompresji są wbudowane i „zawsze włączone” dzięki zastosowaniu akceleracji sprzętowej Intel QuickAssist. Systemy PowerStore zapewniają gwarantowaną czterokrotną redukcję objętości danych, bez niekorzystnego wpływu na wydajność.

 

Prosto, ale inteligentnie

 

Liczą się jednak nie tylko wydajność i skalowanie. PowerStore zapewnia także niespotykany dotąd poziom automatyzacji obsługi, umożliwiając szybsze uruchamianie nowych aplikacji i związanych z nimi usług, przy zapotrzebowaniu na czynności administracyjne zmniejszonym nawet o 99%.

 

Programowalna infrastruktura

 

Dell EMC PowerStore usprawnia tworzenie aplikacji i automatyzuje przepływy pracy z pamięcią masową poprzez integrację z VMware i szerokim ekosystemem wiodących systemów zarządzania i orkiestracji. PowerStore może świadczyć usługi dla najczęściej używanych zestawów narzędzi do tworzenia aplikacji. Na przykład pracownicy zajmujący się wdrożeniami  w działach IT i DevOps mogą korzystać z wtyczek dla VMware (wtyczka vRO), Kubernetes (sterownik CSI) i Ansible (moduł Ansible), skracając znacząco czas niezbędny na wdrożenie oprogramowania.

 

Autonomiczne urządzenie

 

PowerStore wykorzystuje algorytmy uczenia maszynowego (ML), które eliminują dziesiątki czasochłonnych zadań i automatyzują podejmowanie decyzji. Pracochłonne procesy, takie jak początkowe rozmieszczanie woluminów, migracje, równoważenie obciążenia i rozwiązywanie problemów, są zautomatyzowane przez wbudowany silnik uczenia maszynowego. Optymalizuje on działanie zarówno pojedynczych urządzeń, jak i całych klastrów, dbając o jak najlepszą wydajność i redukując koszt infrastruktury, nawet jeśli środowisko pracy ewoluuje w sposób nieprzewidywalny.

 

Aktywna analiza

 

Aplikacja CloudIQ monitorująca PowerStore dostarcza administratorom wszelkich informacji niezbędnych do szybkiego podejmowania decyzji  i skuteczniejszego zarządzana środowiskiem pamięci masowych. Łącząc uczenie maszynowe, zaawansowaną analitykę i ludzką inteligencję, CloudIQ zmniejsza ryzyko błędu, a dzięki zaawansowanemu prognozowaniu wykrywa anomalie działania systemu zanim jeszcze pojawią się problemy. Wykorzystując te narzędzia pomaga też specjalistom IT przewidywać przyszłe potrzeby związane z zapotrzebowaniem na pamięć masową. CloudIQ pomaga też lepiej zarządzać funkcjonującą już pamięcią masową, dzięki czemu można skupić się na celach biznesowych, bez martwienia się o wydajność i cykl życia infrastruktury.

 

Zawsze gotów na zmiany

 

Biorąc pod uwagę wymienione wcześniej cechy widać, że PowerStore to obecnie jedno z najbardziej zaawansowanych rozwiązań pamięci masowej klasy średniej. To jednak nie wszystko. Różnica pomiędzy PowerStore  a innymi rozwiązaniami tego typu jest zdecydowanie znacznie większa dzięki rewolucyjnym nowym funkcjom, które nie tylko wspierają bieżące potrzeby użytkowników, zmieniając sposób zarządzeniem centrum danych, ale także umożliwiają rozwijanie infrastruktury wraz z rozwojem firmy – nawet, jeśli niełatwo jest przewidzieć kierunek tego rozwoju.

 

 

Elastyczna architektura

 

Oparta na kontenerach architektura oprogramowania PowerStore, znana jako PowerStoreOS, poprawia wydajność, odporność na awarie i bezpieczeństwo za pomocą izolowania poszczególnych komponentów systemu operacyjnego w ramach mikroserwisów. Umożliwia także przenoszenie funkcji oraz szybkie dostarczanie nowych lub ulepszonych usług w miarę upływu czasu. Administratorzy mają wybór pomiędzy rozwiązaniem klasycznym, gdzie PowerStoreOS znajduje się bezpośrednio na macierzy lub jako macierz zwirtualizowaną – w tym przypadku PowerStoreOS działa na hypervisorze jako wirtualna maszyna. 

Nawet, jeśli PowerStoreOS działa na maszynie wirtualnej, administrator uzyska dostęp do działającego na PowerStore wirtualizatora, gdy np. zechce zainstalować własne wirtualne maszyny bezpośrednio na urządzeniu. Wystarczą mu wówczas te same narzędzia VMware, jakich używa na serwerach zewnętrznych. Ta rewolucyjna funkcja o nazwie AppsON jest przydatna  w przypadku występowania obciążeń wymagających dużej ilości danych  w lokalizacjach głównych lub brzegowych, w których wymagana jest prostota i gęstość infrastruktury, a także dla „aplikacji infrastrukturalnych”, takich jak oprogramowanie antywirusowe lub monitorujące.

 

Koma Nord Sp. z o.o.

ul. Łużycka 2, 81-537 Gdynia, NIP 5861029611

sekretariat: +48 58 621 11 00

kom: +48 605 126 099

fax: +48 58 621 10 30

 

E-mail:

koma@komanord.pl

serwis@komanord.pl

 

Masz pytanie? Podaj numer Twojego telefonu

Masz pytanie? Podaj numer Twojego telefonu