07/08/2023

Wstecz

CYKL WEBINARÓW | Cyber4GOV

850 tysięcy złotych – nawet taką kwotę dofinansowania mogą otrzymać jednostki samorządu terytorialnego na walkę z cyberzagrożeniami. A to wszystko za sprawą #CyberbezpiecznySamorząd. Program ma na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa, odporności oraz zdolności do skutecznego zapobiegania i reagowania na incydenty w systemach informacyjnych

 

Jak się do tego przygotować?

Jakie rozwiązania wybrać?

Jakie są założenia programu?

 

Na te i na wiele innych pytań będzie można uzyskać odpowiedzi podczas cyklu webinarów edukacyjnych Cyber4GOV, na które zapraszamy wspólnie z @Xopero Software, polskim producentem rozwiązań do backupu danych

 

Początek już 9 sierpnia o godz. 10:00. 

 

Tego typu działania edukacyjne podnoszą poziom bezpieczeństwa w sferze publicznej. Samorządy stają bowiem coraz częściej w obliczu różnorodnych cyberzagrożeń, w tym zaawansowanych ataków hakerskich, phishingu, ransomware oraz wycieków danych.

 

Ostatnie incydenty chociażby w jednym z urzędów marszałkowskich, urzędach miast, czy głośna sprawa ataku na platformę ePUAP to przykłady świadczące o nasileniu cyfrowych zagrożeń wobec sfery publicznej. Atakujący często dążą do przeniknięcia do systemów informatycznych samorządów w celu pozyskania wrażliwych danych lub paraliżu infrastruktury.

 

Wyrafinowane kampanie phishingowe mają na celu wyłudzenie poufnych informacji od pracowników, a ransomware stanowi realne zagrożenie, uniemożliwiając dostęp do zasobów i żądając okupu za ich odblokowanie. Ochrona przed tymi zagrożeniami wymaga wdrożenia skutecznych strategii cyberbezpieczeństwa, świadomości pracowników oraz ciągłego monitorowania i reagowania na ewentualne incydenty.

             

Zarejstruj się

Koma Nord Sp. z o.o.

ul. Łużycka 2, 81-537 Gdynia, NIP 5861029611

sekretariat: +48 58 621 11 00

kom: +48 605 126 099

fax: +48 58 621 10 30

 

E-mail:

koma@komanord.pl

serwis@komanord.pl

 

Masz pytanie? Podaj numer Twojego telefonu

Masz pytanie? Podaj numer Twojego telefonu