17/09/2020

Wstecz

Poznaj nową pamięć masowa klasy podstawowej dla MŚP, MSA Gen6 od HPE

Mamy świetną wiadomość dla małych i średnich przedsiębiorstw. Firma HPE wprowadza nową generację HPE Modular Smart Array (MSA) – HPE MSA Gen 6 – dedykowaną dla MŚP. Nowe blokowe pamięci masowe nie wymagają dużych nakładów inwestycyjnych, to doskonałe rozwiązanie dla firm, które szukają atrakcyjnej cenowo oferty. Macierze zostały ulepszone tak, aby maksymalnie przyspieszyć rozwój firm, dzięki rozwiązaniu hybrydowej pamięci masowej klasy podstawowej zapewniono odpowiednią wydajność i pełną automatyzację, spełniającą wysokie wymagania odnośnie wydajności i bezpieczeństwa danych.

 

Modułowe, inteligentne macierze HPE (MSA) zapewniają pracownikom firmy bezpieczeństwo i łatwy dostęp do ważnych danych, niezależnie od lokalizacji pracy. Nowe usługi i architektura zmodernizowana o nowe technologie takie jak wysokowydajne kontrolery iSCSI, SAS i Fibre Channel Gen6, pozwalają firmom łatwiej zarządzać rozproszonymi aplikacjami i obciążeniami.

 

HPE MSA Storage to wiodące rozwiązanie podstawowe dla serwerów HPE ProLiant od ponad dziesięciu lat. Obecnie obejmuje ono trzy nowe modele Gen6 zapewniające łatwą konfigurację oraz wydajną i gotową do użytku pamięć masową flash:

 

  • HPE MSA 1060 zaprojektowany dla użytkowników pracujących z danymi o stałej pojemności, które nie wymuszają dużego obciążenia odczyt-zapis

  • HPE MSA 2060: zapewnia elastyczność, skalowalność wydajności i pojemności w celu sprostania najbardziej wymagającym obciążeniom

  • HPE MSA 2062: obejmuje HPE MSA 2060 w pakiecie z dwoma dyskami SSD o pojemności 1,92 TB i licencją Advanced Data Service z rozwiązaniem hybrydowej pamięci flash

 


 

 

Generacja 6 HPE MSA zapewnia szereg korzyści pomagających zaspokoić potrzeby firm funkcjonujących we współczesnym świecie elektronicznych informacji. Zastosowano automatyczny tiering danych w celu szybszego dostępu do nich oraz usprawnione narzędzie MSA Health Check, które eliminuje typowe przyczyny przestojów.

 

 

 

 

Nowe ulepszenia w architekturze HPE MSA Gen 6 poprawiające wydajność:

 

  • Nowa architektura kontrolera RAID Gen6 zapewnia do 50% wyższą wydajność w porównaniu z poprzednimi kontrolerami Gen5. Opóźnienie systemu jest zmniejszone, umożliwiając szybszy dostęp do aplikacji i danych. 

  • Performance Tiering 2.0 modele Gen6 mają dostęp do nowego algorytmu Tiering 2.0 „hands-free”, który zapewnia do 45% większe przyspieszenie dla obciążonych pracą aplikacji, niż poprzednie modele Gen4 czy Gen5. Dzięki automatycznej reakcji na zmiany wejścia / wyjścia realizowane w czasie rzeczywistym, przyspieszono czas dostępu i poprawiono wydajność systemu. 

  • MSA Data Protection Plus (MSA-DP +), nowa funkcja ochrony danych oparta na macierzy RAID. Jeśli dysk ulegnie awarii, wydajność odbudowy jest do 25 razy większa niż w przypadku RAID 6 - co oznacza, że ​​dysk można odbudować w mgnieniu oka. Ta nowa funkcja może wyeliminować potrzebę korzystania z zapasowych dysków w stanie bezczynności i znacznie uprościć rozbudowę lub zwiększenie pojemności macierzy.

 

HPE MSA posiada udokumentowane doświadczenie, które obejmuje ponad dekadę - dzięki innowacjom inżynieryjnym i technologicznym, które sprawiają, że przystępne cenowo pamięci masowe SAN są prostsze, szybsze i bardziej niezawodne. Teraz, dzięki MSA Gen6, została ulepszona cała linia tych niezawodnych produktów.

 

Niezależnie od tego, czy:

  • kupujesz nowe rozwiązanie do przechowywania danych
  • Twoja infrastruktura przechowywania danych stała się zbyt skomplikowana, aby można było nią łatwo zarządzać,
  • istniejący sprzęt jest przestarzały i wymaga odświeżenia,

 

to macierze HPE MSA Gen6 są dobrym wyborem. 

 

Pamięć HPE MSA zawsze była prostym i niedrogim rozwiązaniem w zakresie pamięci masowej. Nowe modele Gen6 znacznie poszerzają możliwości pamięci masowej już na poziomie podstawowym, zapewniając niezawodne i szybkie rozwiązanie w przystępnej cenie, tak aby firmy mogły efektywnie obsługiwać swoich klientów.

 

 

źródło: Hewlett Packard Enterprise

Koma Nord Sp. z o.o.

ul. Łużycka 2, 81-537 Gdynia, NIP 5861029611

sekretariat: +48 58 621 11 00

kom: +48 605 126 099

fax: +48 58 621 10 30

 

E-mail:

koma@komanord.pl

serwis@komanord.pl

 

Masz pytanie? Podaj numer Twojego telefonu

Masz pytanie? Podaj numer Twojego telefonu