15/06/2021

Wstecz

16-17.06.2021 | KONFERENCJA - System teleopieki pacjenckiej oraz senioralnej

Przed nami największa w Polsce konferencja online poświęcona tematowi teleopieki!

 

W dniach 16-17.06.2021, czyli w najbliższą środę i czwartek, odbędzie się bezpłatna i w pełni zdalna konferencja online – System teleopieki jako wsparcie w obszarze opieki pacjenckiej oraz senioralnej. Pierwszy dzień wydarzenia skierowany jest do samorządów, z drugiego dnia mogą skorzystać w szczególności szpitale oraz przedstawiciele jednostek NZOZ i POZ. Konferencja jest bezpłatna dla uczestników, ale zachęcamy do wcześniejszej rejestracji ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.

 

Osób starszych i wymagających opieki przybywa – od lat obserwujemy spowolnienie rozwoju demograficznego czego wynikiem jest trwający proces starzenia się populacji. Pandemia Covid-19 sprawiła, że kwestie związane ze zdrowiem stały się jeszcze istotniejsze niż przedtem.

 

Jak zatem skuteczniej i wydajniej zadbać o zdrowie seniorów i pacjentów?

 

Odpowiedzią na to pytanie jest teleopieka, czyli usługi opiekuńcze nad pacjentem świadczone na odległość, przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Dzięki nim możliwe jest wsparcie seniorów i pacjentów w codziennym funkcjonowaniu, przy równoczesnym zapewnieniu im dostępu do świadczeń zdrowotnych. Oznacza to również, że lekarz czy ratownik już nie muszą przebywać w tym samym miejscu co pacjent, by mieć wgląd do jego parametrów życiowych i zareagować w niepokojącej sytuacji.

 

O tym w jaki sposób jednostki medyczne oraz samorządy mogą wykorzystać teleopiekę, by jeszcze lepiej zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo seniorów oraz pacjentów dowiemy się już 16 i 17 czerwca podczas największej w Polsce konferencji online poświęconej tematowi teleopieki. Agenda wydarzenia dostępna jest na stronie: konferencjateleopieka.pl.

 

 

 

Przed nami:

·         2 dni spotkań poświęconych teleopiece i telemedycynie w najnowocześniejszym wydaniu.

·         Dostęp do unikalnej wiedzy na temat innowacyjnych rozwiązań z zakresu teleopieki.

·         Wystąpienia ponad 20  prelegentów, w tym włodarzy miast i dyrektorów jednostek medycznych, którzy wdrożyli u siebie system teleopieki.

 

Pierwszego dnia, poświęconego samorządom dowiemy się m.in.:

·         Jakie benefity dla miast wiążą się z wdrożeniem teleopieki.

·         Jak wyglądał proces wdrożenia teleopieki w wybranych gminach.

·         Jak wygląda proces finansowania takiego przedsięwzięcia.

·         W jaki sposób działa centrum telemedyczne.

 

Drugiego dnia, poświęconego jednostkom medycznym porozmawiamy m.in. o tym:

·         W jaki sposób teleopieka poprawia dostępność usług zdrowotnych w obecnej sytuacji epidemicznej.

·         Jak zmniejszyć obłożenie szpitali dzięki teleopiece.

·         Jak wzbogacić ofertę przychodni prywatnych oraz publicznych.

·         W jaki sposób personel medyczny wykorzystuje teleopiekę w codziennej pracy.

 

Organizatorem konferencji jest SiDLY - polski producent profesjonalnego urządzenia medycznego w formie opaski na nadgarstek, z którego korzysta już ponad 15 000 osób i ponad 300 jednostek. Każdego miesiąca opaski telemedyczne dokonują ponad 1 300 000 pomiarów, a w samym 2020 roku uratowały życie lub zdrowie ponad 400 osobom.

 

Patronami wydarzenia są:

Polska Federacja Szpitali | Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych | Stowarzyszenie Pielęgniarki Cyfrowe | Portal Pielęgniarek i Położnych |Związek Miast Polskich | Serwis Samorządowy PAP | Związek Gmin Wiejskich RP | | MEDtube.net |Telemedycyna TeleMED24 | KOMA NORD

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale zachęcamy do wcześniejszej rejestracji ze względu na ograniczoną liczbę miejsc: konferencjateleopieka.pl

Koma Nord Sp. z o.o.

ul. Łużycka 2, 81-537 Gdynia, NIP 5861029611

sekretariat: +48 58 621 11 00

kom: +48 605 126 099

fax: +48 58 621 10 30

 

E-mail:

koma@komanord.pl

serwis@komanord.pl

 

Masz pytanie? Podaj numer Twojego telefonu

Masz pytanie? Podaj numer Twojego telefonu