11/10/2022

Wstecz

20-Lecie Ogólnopolskiego Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych

Z okazji 20-stej rocznicy powstania Ogólnopolskiego Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych (OSSP) 7 października w Gdyni, w hotelu Courtyard by Marriott odbyło się uroczyste spotkanie jubileuszowe.

 

OSSP od 20 lat działa aktywnie na rzecz rozwoju opieki zdrowotnej w Polsce z coraz większym udziałem sektora szpitali prywatnych. Obecnie zrzesza ponad 150 Szpitali. KOMA NORD od trzech lat jest aktywnym członkiem wspierającym stowarzyszenia, podejmując szereg inicjatyw w zakresie promocji zastosowania technologii informatycznych dla poprawy funkcjonowania prywatnych podmiotów leczniczych.

 

Podczas panelu dyskusyjnego „Sektor szpitali prywatnych liderem innowacyjnych technologii” Dyrektor ds. rozwoju KOMA NORD, Maciej Wiśniewski wskazał na potrzebę dalszej informatyzacji sfery diagnostyki obrazowej w celu przygotowania ustrukturyzowanych zbiorów danych nadających się do analizy przy pomocy sztucznej inteligencji. Zwrócił tez uwagę na możliwość ucyfrowienia pracy na bloku operacyjnym i oddziałach intensywnej terapii wykorzystując możliwość systemowej integracji z nowoczesną aparaturą medyczną. Trzecim obszarem poprawy, na który wskazał przedstawiciel KOMA NORD jest komunikacja z pacjentem podczas jego pobytu w szpitalu, a także przed pobytem – podczas umawiania i oczekiwania na wizytę i po pobycie – w trakcie rekonwalescencji.

 

 

KOMA NORD jako Główny Partner Technologiczny 20lecia OSSP przyznała ponadto nagrodę za innowacyjność organizacyjną i technologiczną Dolnośląskiemu Centrum Chorób Serca im. Prof. Zbigniewa Religi – MEDINET Sp. z o.o.. Podczas wieczornej gali Członek Zarządu KOMA NORD, Adam Majewski wręczył nagrodę Pani Dyrektor Operacyjnej MEDINET Annie Farmas.

 

Jednocześnie KOMA NORD otrzymała z rąk Prezesa OSSP Andrzeja Sokołowskiego podziękowania i pamiątkową statuetkę w formie rękodzieła pani Moniki Chmarzyńskiej (FOTO).

 

Zarządowi OSSP i wszystkim zrzeszonym szpitalom dziękujemy za okazane zaufanie i liczymy na dalszą owocną współpracę.

 

 

 

Koma Nord Sp. z o.o.

ul. Łużycka 2, 81-537 Gdynia, NIP 5861029611

sekretariat: +48 58 621 11 00

kom: +48 605 126 099

fax: +48 58 621 10 30

 

E-mail:

koma@komanord.pl

serwis@komanord.pl

 

Masz pytanie? Podaj numer Twojego telefonu

Masz pytanie? Podaj numer Twojego telefonu