13/06/2022

Wstecz

23.06.2022, g.10.00 | WARSZTATY - Bezpieczny szpital ochrona przed cyberatakami

Służba zdrowia, zarówno państwowa jak i prywatna, należy do fundamentalnych obszarów bezpieczeństwa państwa i obywateli. Olbrzymia ilość danych, w tym informacje o pacjentach i ich chorobach, procedury reagowania kryzysowego, ale także systemy elektronicznej pomocy medycznej, diagnostyka, logistyka i wiele innych sfer funkcjonowania – to wszystko stało się niezwykle wrażliwym celem ataków hakerskich.

 

Wykradanie danych, infekowanie lub szyfrowanie, wprowadzanie do środowiska IT złośliwego oprogramowania, a na koniec żądania okupu stają się coraz większym problemem. Wzrostowi takich zagrożeń sprzyjała pandemia, podczas której służba zdrowia musiała wdrożyć wiele rozwiązań online. Według ENISA - Agencji UE ds. Cyberbezpieczeństwa w trakcie pandemii COVID-19 zaobserwowano niemalże 50-procentowy wzrost cyberataków. Dużo z nich przeprowadzono w Europie Środkowej, w tym także w Polsce.


Wobec takich zagrożeń niezbędne jest wyposażenie placówek służby zdrowia w sprzęt i systemy gwarantujące najwyższą odporność na ataki, aby system opieki zdrowotnej mógł funkcjonować bezpiecznie i skutecznie pomagać pacjentom. Dlatego KOMA NORD Sp. z o.o oraz eksperci z firm FORTINET i VEEAM przygotowali specjalne warsztaty „Bezpieczny szpital – ochrona przed cyberatakami” przeznaczone dla firm, managerów i pracowników IT działających w branży medycznej. Uczestnicy warsztatów poznają najnowsze rozwiązania w budowaniu strategii cyberbezpieczeństwa w oparciu o rozwiązania FORTINET, w tym zabezpieczenia FortiEDR, FortiSiem, FortiSANDBOX, FortiMail oraz FortiWeb. Eksperci z firmy VEEAM opowiedzą natomiast o najlepszych praktykach przy tworzeniu architektury rozwiązania backupu, o technologiach pomagających w zabezpieczeniu kopii zapasowych oraz jak najlepiej odzyskać dane zależnie od scenariusza ataku, który nastąpił. Podczas warsztatów, oprócz prezentacji oraz wystąpień, będzie także czas na pytania oraz dyskusję z ekspertami.


„Bezpieczny szpital – ochrona przed cyberatakami” - to kolejna forma wsparcia firm i instytucji organizowana przez Koma Nord Sp. z o.o. oraz jej partnerów. Intencją takich spotkań jest przygotowanie wielu podmiotów do rozwoju digitalizacji i pomocy im przy wdrażaniu najnowszych technologii. Rozwijanie współpracy w zakresie cyberbezpieczeństwa optymalizuje wiele procesów, zapewnia stabilny rozwój firm i instytucji, pozwala redukować ryzyka oraz zwiększać komfort i poziom życia.

 

 

 

Koma Nord Sp. z o.o.

ul. Łużycka 2, 81-537 Gdynia

sekretariat: +48 58 621 11 00

kom: +48 605 126 099

fax: +48 58 621 10 30

e-podpis: wew. 50

E-mail:

koma@komanord.pl

serwis@komanord.pl

epodpis@komanord.pl

Masz pytanie? Podaj numer Twojego telefonu

Masz pytanie? Podaj numer Twojego telefonu