27/05/2024

Wstecz

Budowa Data Center . Część 5 – Rozdział zasilania 

Zapraszamy do lektury piątej części naszego cyklu „Budowa Data Center”, w której opisujemy metodykę rozdziału energii w centrach danych.  Zrozumienie tych zagadnień jest kluczowe dla utrzymania nowoczesnych centrów danych, a zdobyta wiedza pozwoli na lepsze wykorzystanie zasobów i oszczędności energetyczne. 
 
Rozdział energii w centrach danych jest kluczowym elementem zapewniającym ich ciągłą i niezawodną pracę. Rozdział mocy wymaga maksymalnego bezpieczeństwa zasilania i pełnej przejrzystości. Dlatego niezbędna jest redundancja zasilania, umożliwiająca ciągłość działania nawet w przypadku awarii jednego ze źródeł.  


W artykule dowiecie się, jak systemy DCIM, rozdzielne niskiego napięcia oraz rozwiązania takie jak PDR, PSM i PDU wspierają efektywne zarządzanie infrastrukturą centrów danych. Omawiamy, jak te technologie optymalizują wydajność energetyczną, zwiększają bezpieczeństwo operacyjne oraz zapewniają elastyczność i skalowalność infrastruktury IT. Przedstawimy również, jak inteligentne zarządzanie zasilaniem minimalizuje ryzyko błędów i ułatwia rozbudowę systemów IT. 
 
Zapraszamy do lektury:  

Czytaj więcej

Koma Nord Sp. z o.o.

ul. Łużycka 2, 81-537 Gdynia, NIP 5861029611

sekretariat: +48 58 621 11 00

kom: +48 605 126 099

fax: +48 58 621 10 30

 

E-mail:

koma@komanord.pl

serwis@komanord.pl

 

Masz pytanie? Podaj numer Twojego telefonu

Masz pytanie? Podaj numer Twojego telefonu