02/12/2020

Wstecz

Zapraszamy na transmisję - Dobre praktyki w okresie pandemii COVID-19 w szpitalach członkowskich OSSP

Pandemia COVID-19 jaka dotknęła świat, przysporzyła Członkom Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych dużo problemów finansowych, organizacyjnych, medycznych oraz prawnych. Postanowiliśmy więc w jednym miejscu zgromadzić uwagi i zalecenia dobrych praktyk w kilku dziedzinach. Materiał ten traktujemy jako wkład w ogólną dyskusję na temat, jak po doświadczeniach pierwszej połowy 2020 roku należałoby zmienić wewnętrzną organizację szpitali oraz ich kontakty zewnętrzne.

 

Zwracamy uwagę nie tylko na bezpieczeństwo pacjentów, ale i personelu medycznego. Posiłkujemy się też doświadczeniami prywatnych szpitali w Europie (np. SanRafael w Mediolanie), jako że jesteśmy (jako OSSP) od wielu lat członkiem Europejskiej Unii Szpitali Prywatnych – pisze p. dr Andrzej Sokołowski – Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych w przedmowie do publikacji „Dobre praktyki w okresie pandemii COVID-19 w szpitalach członkowskich OSSP i EUHP w okresie epidemii i po niej”.

 

Po pięciu miesiącach od opublikowania Dobrych praktyk… spotykamy się, żeby omówić wnioski, które wyciągnęliśmy z doświadczenia pierwszej fali pandemii COVID-19, jak funkcjonujemy w trakcie drugiej fali i zastanowimy się w jaki sposób powinniśmy zreorganizować nasze szpitale i inne jednostki opieki zdrowotnej by jak najlepiej zabezpieczyć się przed skutkami pandemii, a w przyszłości zapewnić pacjentom jak najlepszą pomoc w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego.

 

 

 

 

 

Zaprezentujemy również nasze ostatnie Case Study ze szpitala przyjmującego pacjentów z COVID19.

Koma Nord Sp. z o.o.

ul. Łużycka 2, 81-537 Gdynia, NIP 5861029611

sekretariat: +48 58 621 11 00

kom: +48 605 126 099

fax: +48 58 621 10 30

 

E-mail:

koma@komanord.pl

serwis@komanord.pl

 

Masz pytanie? Podaj numer Twojego telefonu

Masz pytanie? Podaj numer Twojego telefonu