Aruba

HPE Partner Branded Support for Networking KOMA NORD

Z sukcesami wdrażamy rozwiązania marki Aruba należącej do Hewlett Packard Enterprise.

Pierwszy w Polsce, status Platinum Partner jest potwierdzeniem, że jesteśmy najlepsi, zarówno pod względem kompetencji handlowych, jak i technicznych.

Ponad to posiadamy certyfikat HPE Partner Branded Support for Networking (Aruba), który potwierdza kompetencje w zakresie świadczenia usług serwisowych dla produktów sieciowych w imieniu HPE.

 

 

 

 

 

KN Partner Roku 2018 HPE

 

 

Zostaliśmy wyróżnieni tytułem HPE Partner Roku 2018 w kategorii: 
Największy obrót w zakresie sprzedaży rozwiązań sieciowych HPE Aruba

 

 

 

 

 

 

Certyfikaty i statusy partnerstwa:

KOMA NORD jako HPE Solution Provider

 

Firma Aruba Networks została założona w 2002 roku, a w 2015 została przejęta przez Hewlett Packard Enterprise.

Raporty Gartnera z ostatnich lat wysoko pozycjonują rozwiązania Aruby jako lidera branży w segmencie sieci przewodowych i bezprzewodowych oraz kontroli dostępu do sieci. Twórcy raportu z 2018 roku uznali kombinację produktów sieciowych Aruba i HPE za najbardziej innowacyjne z całego segmentu.

Wyróżnienie w 2018 roku jest już trzynastym wyróżnieniem dla firmy Aruba należącej do grupy Hewlett Packard Enterprise. Agencja Gartner uznała Arubę za lidera i najbardziej zaawansowanego producenta w raporcie obejmującym rynek infrastruktury dostępu do przewodowych i bezprzewodowych sieci lokalnych.

 

 

Najważniejsze zalety produktów Aruba:

  • punkty dostępowe pracujące w najnowszych standardach 802.11xc - najwyższa prędkość oraz wydajność,
  • technologia Instant pozwalająca pracować w środowisku bez dedykowanego kontrolera,
  • kontrolery mobilne - optymalizacja sieci, kontrola dostępu z zachowaniem wysokiego stopnia bezpieczeństwa,
  • przełączniki modularne i niemodularne,
  • dożywotnia gwarancja produktów,
  • zaawansowane mechanizmy uwierzytelnienia oraz szyfrowania ruchu,
  • integracja z usługą lokalizacji RTLS (Real Time Location Services) i RFID,
  • kompatybilność systemu zarządzania AirWave, ClearPass oraz IMC z urządzeniami innych firm - łatwa przebudowa środowisk składających się z wielu producentów.

 

 

KOMPETENCJE

Zespół inżynierów Koma Nord realizuje kompleksowo projekty sieciowe wykorzystując:

✔ 15 letni know-how w obszarze rozwiązań sieciowych: planowaniu, konfiguracji, instalacji a także modernizacji istniejących rozwiązań

✔ doświadczenie w dużych projektach m.in. w Apteki Gemini, Nowy Szpital Kraków-Prokocim, Ziaja LTD, Philips Polska, ALSTOM, Krakowskim Parku Technologicznym, Fabryce Mebli FORTE.

✔ umiejętności planowania architektury sieci, rozwiązań bezprzewodowych, zapór sieciowych, konfiguracją przełączników i routerów

✔ umiejętności wdrażania systemów zarządzania i systemów do monitorowania sieci oraz rozwiązań NAC.

 

 

Potwierdzone certyfikatami:

✔ Aruba Certyfied Mobility Professional V6.4 [2017]

✔ Aruba Certyfied ClearPass Professional V6.5 [2017]

✔ HPE Master Accredited Solution Expert FlexNetwork Solutions V2 [2016]

✔ HP Master Accredited Systems Engineer Wirless Networks [2011]

✔ HP Master Accredited Systems Engineer Network Infrastructure [2011]

✔ HP Master Accredited Systems Engineer ProCurve Networking Secure Mobility Specialist [2007]

 

Realizując projekty sieci LAN, WAN i WLAN oferujemy wszystkie wymagane usługi obejmujące między innymi: analizę potrzeb klienta, opracowanie projektu wdrożeniowego, dostawę i konfigurację urządzeń wraz z szkoleniem pracowników IT oraz świadczymy opiekę po wdrożeniową.

 

Schemat Clear Pass na NAC

 

Przejmij pełną kontrolę nad siecią w swojej firmie.

 

CLEAR PASS – to pionierskie rozwiązanie NAC (Network Access Control)

ClearPass zapewnia pełen wgląd w sieć firmową, gwarantując jednocześnie bezpieczeństwo i kontrolę dostępu. Wszystko w ramach jednej platformy. Podgląd wszystkich urządzeń mobilnych w sieci i pełną kontrolę nad dostępnymi dla nich treściami w jednym miejscu.

Największą zaletą jest kompatybilność, możliwość pracy z dowolną infrastrukturą sieciową i istniejącymi systemami bezpieczeństwa.

Zwiększona wygoda użytkowania ClearPass - wbudowane samoobsługowe funkcje bezpieczeństwa. Pozwalają na bezpieczny dostęp do urządzeń użytkownika, umożliwiają zbudować Wi-Fi dla Gości.

 

Moc kontroli sieciowej ClearPass płynie z połączenia skalowalnego AAA z zarządzaniem politykami, dostępu do sieci gościnnej, bezpiecznego dostępu do urządzeń, sprawdzianu stanu urządzeń i pełnego zrozumienia kontekstowego. Dzięki wiedzy o roli użytkownika, urządzeniach, lokalizacji, uruchomionych aplikacjach, a także porze dnia możliwe jest wdrażanie odpowiednich polityk bezpieczeństwa, przyspieszenie wdrożenia urządzeń oraz strumieniowanie przez sieci przewodowe, bezprzewodowe i VPN.

 

 

 

 

Schemat Aruba AIRWAVE

Oprogramowanie Aruba AIRWAVE oferuje szczegółową kontrolę sieci przewodowych i bezprzewodowych, AirWave jest jedyną platformą zarządzania zaprojektowaną z myślą o urządzeniach mobilnych i aplikacjach. Aktywnie monitoruje stan i wydajność wszystkich podłączonych urządzeń, AirWave pozwala administratorom sieci inteligentnie zarządzać środowiskiem do wspierania cyfrowego miejsca pracy. Rozwiązuj problemy z łącznością przed ich wystąpieniem.

Aplikacja aktywnie monitoruje krytyczne parametry sieci - czas potrzebny na połączenie urządzenia mobilnego z punktem dostępowym Wi-Fi, uwierzytelnienie na serwerze, przydział adresu IP. AirWave pozwala monitorować zachowanie klienta i proaktywnie rozwiązywać problemy z aplikacjami, planować przepustowość i wydajność sieci.

Uproszczenie zarządzania sieciami wielu producentów. Uzyskaj szczegółową widoczność całej infrastruktury dostępowej i zarządzaj wieloma generacjami sieci przewodowych i bezprzewodowych każdego dostawcy.

 

 

 

 

Koma Nord Sp. z o.o.

Siedziba Główna

ul. Łużycka 2
81-537 Gdynia

sekretariat: +48 58 621 11 00
kom: +48 605 126 099
fax: +48 58 621 10 30
e-podpis: wew. 50

e-mail:
koma@komanord.pl
serwis@komanord.pl
epodpis@komanord.pl

Masz pytanie? Podaj numer Twojego telefonu

Masz pytanie? Podaj numer Twojego telefonu