Cloud

Chmura dla małych i średnich firm.

Cloud

Cloud Computing to trend polegający na przeniesieniu danych lub całych aplikacji z komputerów należących do ich użytkowników na serwery należące do firm świadczących te usługi. Dostęp do tego typu zasobów użytkownik może uzyskać niezależnie od lokalizacji, za pośrednictwem dowolnego komputera podłączonego do Internetu. Z aplikacji w chmurze często można korzystać za pomocą przeglądarki. 

Nasza oferta

Rozwój współczesnego przedsiębiorstwa jest ściśle uzależniony od szybko dostępnych oraz wysoce skalowalnych zasobów. Rozwiązania chmurowe zapewniają taką funkcjonalność. Możemy skorzystać z rozwiązań chmury publicznej, hybrydowej lub prywatnej. Ta ostatnia jest szczególnie zalecana w sytuacji gdy zależy Ci, aby Twoje aplikacje i dane były przechowywane w Twojej infrastrukturze.

 

Budowa własnej chmury prywatnej to zastąpienie klasycznego IT nowymi, zautomatyzowanymi, przyśpieszającymi rozwój biznesu procesami zapewniającymi m.in.:

 

  • znaczące zwiększenie tempa działania, rozwoju i wprowadzania zmian w infrastrukturze i systemach informatycznych
  • jeszcze efektywniejsze wykorzystanie już posiadanych zasobów infrastruktury IT
  • ograniczenie kosztów utrzymania systemów IT

 

W przypadku chmury hybrydowej zyskujemy dodatkowo możliwość łatwej migracji poszczególnych systemów informatycznych pomiędzy chmurą prywatną, a chmurą publiczną.

 

Praca w środowisku chmury prywatnej i hybrydowej, wprowadza kilka poziomów wirtualizacji zasobów sprzętowych i przenosi je na wyższy poziom funkcjonowania i elastyczności konfiguracyjnej. Dzięki modelom funkcjonowania (…)aaS, np. IaaS , SaaS, PaaS, możliwe jest niemal natychmiastowe zapewnienie niezbędnych zasobów informatycznych użytkownikom, którzy ich potrzebują. Bez angażowania administratora, zgodnie z ustalonymi politykami, użytkownicy mogą uzyskać więcej mocy obliczeniowej, przestrzeni dyskowej czy też dostęp do konkretnych systemów i platform informatycznych. Jest to szczególnie potrzebne dla innowacyjnych biznesów takich jak produkcja gier i oprogramowania, prace badawcze, zaawansowane obliczenia oraz wszystkie inne instytucje, gdzie szybkość reagowania na zmiany i wytworzenia konkretnego produktu ma istotne znacznie.

 

Oferujemy kompleksową pomoc w budowaniu rozwiązań chmurowych, począwszy od analizy potrzeb biznesowych i doboru konkretnych rozwiązań, poprzez dostawę sprzętu i wdrożenie odpowiednich systemów aż po przygotowywanie indywidualnych funkcjonalności na żądanie klientów. Zapewniamy również usługi wsparcia lub kompletnego utrzymania wdrożonych rozwiązań.

Koma Nord Sp. z o.o.

ul. Łużycka 2, 81-537 Gdynia, NIP 5861029611

sekretariat: +48 58 621 11 00

kom: +48 605 126 099

fax: +48 58 621 10 30

 

E-mail:

koma@komanord.pl

serwis@komanord.pl

 

Masz pytanie? Podaj numer Twojego telefonu

Masz pytanie? Podaj numer Twojego telefonu