Bezpieczeństwo

Globalna ochrona informacji

Projekty informatyczne związane z bezpieczeństwem wymagają globalnego podejścia. 

Bezpieczeństwo

Wiedza potrzebna do ich realizacji to nie tylko zagadnienia z dziedziny teleinformatyki, ale również zagadnienia związane z prowadzonym przez klienta biznesem, organizacją przedsiębiorstwa, procesów, psychologii i badania zachowań ludzkich.

 

Koma Nord dostosowała swoją metodologię wdrożeniową ogniskując ją na biznesie prowadzonym przez Klienta. Wyznajemy zasadę, że podwyższanie bezpieczeństwa teleinformatycznego w firmie jest inwestycją i tak należy ją traktować. Cały nasz wysiłek ukierunkowany jest na zabezpieczenie pracy systemu teleinformatycznego oraz informacji w nich przetwarzanych w taki sposób, aby w maksymalnym stopniu chronić te obszary w przedsiębiorstwie, które są odpowiedzialne za jego wynik finansowy i ciągłość pracy. Dzięki takiej filozofii współpracy optymalnie wykorzystujemy środki finansowe naszych klientów.

 

Wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenia rynkowe w dziedzinie systemów bezpieczeństwa, projektujemy, wdrażamy, oraz integrujemy optymalne rozwiązania, dostosowane do potrzeb i wymagań naszych klientów.

 

Nasza oferta zawiera w sobie wszystkie elementy związane z opracowaniem i wdrożeniem polityki bezpieczeństwa ukierunkowanej na ochronę informacji począwszy od wstępnej analizy, poprzez dostawę i uruchomienie rozwiązań, na serwisie i opiece technicznej kończąc.

 

Nasza oferta

Hasła są najpowszechniejszym sposobem uwierzytelniania i znajdują zastosowanie praktycznie we wszystkich obszarach związanych z IT. Jednak w dobie globalnej cyfryzacji i rosnącej skali ataków hakerskich nawet unikalne i złożone hasła są narażone na wiele zagrożeń.

 

Alternatywną lub dodatkową metodą uwierzytelniania, która jest zarówno bezpieczna, jak i praktyczna są rozwiązania bezhasłowe, takie jak Security Key czyli klucze U2F. Są to małe urządzenia, które mogą być podłączone do portu USB lub wykorzystywane do komunikacji poprzez NFC (Near Field Communication). 

 

Ogólna zasada ich działania opiera się na autoryzacji wielopoziomowej w celu zabezpieczenia dostępu do różnych kont online i usług. Są jednym z czynników autoryzacji w procesie logowania. To podobnie jak z autoryzacją do konta bankowego, w której oprócz loginu i hasła potrzebny jest jeszcze SMS z jednorazowo generowanym kodem dostępu.  Oznacza to, że oprócz tradycyjnego hasła lub innego czynnika, klucz U2F stanowi drugi czynnik generując jednorazowe kody, które są unikalne dla każdego logowania i są niemożliwe do przewidzenia. Security Key są zatem rozwiązaniem, które najlepiej zabezpiecza przed phishingiem chroniąc użytkownika przed nielegalnym przejęciem jego konta i wyciekiem danych.

 
 
KORZYŚCI 

 

 • Wielopoziomowe zabezpieczenie:  
  Security Key/klucze U2F dostarczają dodatkową warstwę zabezpieczeń, co sprawia, że system staje się bardziej odporny na próby nieautoryzowanego dostępu. W połączeniu z hasłem lub innym czynnikiem uwierzytelniającym tworzą wielopoziomową autoryzację, co jest znacznie trudniejsze do złamania niż pojedynczy czynnik. 

 • Ochrona przed phishingiem:  
  Security Key/klucze U2F zapobiegają skutecznemu phishingowi, ponieważ nie można go oszukać za pomocą fałszywych stron internetowych. Aby uzyskać dostęp, atakujący musiałby fizycznie posiadać klucz. 

 • Brak zależności od haseł:  
  Security Key/klucze U2F eliminują konieczność pamiętania haseł, co jest szczególnie ważne, gdy korzysta się z wielu kont i usług. To także zmniejsza ryzyko wycieku haseł. 

 • Łatwość użycia:  
  Security Key/klucze U2F są stosunkowo łatwe w użyciu. Wystarczy włożyć go do portu USB lub podłączyć bezprzewodowo, a następnie nacisnąć przycisk lub wprowadzić kod PIN, aby się zalogować. 

 • Duża odporność na ataki:  
  Security Key/klucze U2F są trudne do złamania, ponieważ są zaprojektowane tak, aby były odporne na różnego rodzaju ataki, w tym na ataki brute force, czy próby klonowania. 

 • Zastosowanie w wielu dziedzinach:  
  Security Key/klucze U2F mogą być wykorzystywane nie tylko do zabezpieczania kont użytkowników w systemach online, ale także do zabezpieczania dostępu do danych wewnątrz przedsiębiorstw, a nawet do kontrolowania dostępu do fizycznych miejsc. 

 • Zgodność:  
  Security Key/klucze U2F są zgodne z wieloma standardami, co oznacza, że mogą być stosowane w różnych środowiskach i przy różnych usługach online. 
   
 • Ochrona danych:  
  Wykorzystanie Security Key/kluczy U2F pozwala na skuteczniejszą ochronę danych, szczególnie wrażliwych lub poufnych. Dzięki nim trudniej jest uzyskać dostęp do tych danych, nawet, jeśli atakujący zdobędzie dostęp do innych informacji uwierzytelniających. 

 • Skalowalność:  
  Security Key/klucze U2F mogą być łatwo wdrożone na szeroką skalę, zarówno w małych firmach, jak i w dużych korporacjach. Jest to rozwiązanie skalowalne i elastyczne. 
   
 • Długoterminowa inwestycja:  
  W przeciwieństwie do haseł, które można wykradać lub zapominać, Security Key/klucze U2F są trwałym narzędziem, które można wykorzystywać przez wiele lat, co sprawia, że jest to długoterminowa inwestycja w bezpieczeństwo. 
   
 • Warto wiedzieć: 
  Najlepiej kupić więcej niż jeden klucz, aby zabezpieczyć się przed ewentualnym uszkodzeniem lub zagubieniem klucza. Jeden można mieć przy sobie, a drugi w innym, bezpiecznym miejscu. Od razu uspokajamy, że klucze są niezwykle trwałe fizycznie i są odporne na czynniki zewnętrzne. A w przypadku zagubienia, potencjalny znalazca i tak nie odczyta danych z klucza, ani nie zaloguje się, bo przecież nie zna pozostałych czynników autoryzacji tj. np.. hasło. 
   


 
Jednym z liderów na rynku bezhasłowych uwierzytelnień jest firma Yubico, która oferuje urządzenia oparte na standardzie FIDO. W dziale „Ekspert” opisaliśmy szczegółowo rozwiązania YubiKey opracowane przez tę firmę. 

Dowiedz się więcej

Koma Nord Sp. z o.o.

ul. Łużycka 2, 81-537 Gdynia, NIP 5861029611

sekretariat: +48 58 621 11 00

kom: +48 605 126 099

fax: +48 58 621 10 30

 

E-mail:

koma@komanord.pl

serwis@komanord.pl

 

Masz pytanie? Podaj numer Twojego telefonu

Masz pytanie? Podaj numer Twojego telefonu