08/02/2024

Wstecz

CareVision w konkursie Start-Up-Med

Nasz partner biznesowy, firma Wama Soft opracowała system CareVision umożliwiający szybką komunikację z pacjentem przebywającym w szpitalu. Produkt ten został już wdrożony w jednym ze szpitali, a obecnie rywalizuje w konkursie Start-Up-Med, w którym nagradzane będą innowacje produktowe i procesowe o istotnym znaczeniu dla pacjentów i systemu opieki zdrowotnej. 
 
Szeroko pojęta medycyna to dziedzina, w której nowe technologie odgrywają istotną rolę. Ich wykorzystanie ma bezpośredni wpływ na jakość leczenia, komfort pacjentów oraz efektywność pracy personelu medycznego. Dlatego KOMA NORD bardzo aktywnie angażuje się, wdraża oraz wspiera projekty dla branży medycznej. 

 

Tym razem chcielibyśmy zarekomendować system CareVision, opracowany przez naszego partnera biznesowego – firmę Wama Soft. Jest to innowacyjne, wielofunkcyjne rozwiązanie (sprzęt wraz z oprogramowaniem) umożliwiające szybką i efektywną komunikację z pacjentem przebywającym w szpitalu oraz usprawniające proces opieki i tworzenie wiarygodnej dokumentacji medycznej. Zastosowanie CareVision na oddziałach zakaźnych zwiększa dostępność opieki i redukuje ryzyko zakażeń.  

 


Obszar zastosowań jest szeroki i praktyczny. Ciągły monitoring i komunikacja z pacjentami, integracja z innymi systemami, zdalny kontakt z lekarzem lub psychoterapeutą, a nawet możliwość nauki dla dzieci w ramach e-szkoły, to tylko niektóre atuty CareVision. Dlatego system ten został wytypowany do konkursu Start-Up-Med., który towarzyszy IX Kongresowi Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress - HCC). 

 

Konkurs organizuje Grupa PTWP, wydawca portalu i magazynu Rynek Zdrowia, a jego celem jest wybór i nagrodzenie start-upów tworzących najbardziej kreatywne innowacje produktowe lub procesowe, o istotnym znaczeniu dla pacjentów i systemu opieki zdrowotnej oraz o znacznej opłacalności wdrożenia. Najlepsze rozwiązania wybierze Jury konkursu oraz publiczność w plebiscycie internetowym. Głosowanie trwa do 23 lutego 2024 roku. My swój głos oddaliśmy oczywiście na CareVision, polecając ten system, jako praktyczne i innowacyjne narzędzie usprawniające opiekę zdrowotną.

 

Jeśli podzielacie nasze zdanie, to swoje głosy na Wama Soft możecie oddawać na stronie:  
https://www.rynekzdrowia.pl/konkurs/start-up-med-2024,127/wama-soft-sp-z-o-o-carevision-rozwiazanie-umozliwiajace-szybka-komunikacje-z-pacjentem-przebywajacym-w-szpitalu,4366/

 

Koma Nord Sp. z o.o.

ul. Łużycka 2, 81-537 Gdynia, NIP 5861029611

sekretariat: +48 58 621 11 00

kom: +48 605 126 099

fax: +48 58 621 10 30

 

E-mail:

koma@komanord.pl

serwis@komanord.pl

 

Masz pytanie? Podaj numer Twojego telefonu

Masz pytanie? Podaj numer Twojego telefonu