Case Study

Chmura hybrydowa w Krakowskim Parku Technologicznym

Chmura hybrydowa w Krakowskim Parku Technologicznym

Klient

Krakowski Park Technologiczny jest wysoko wyspecjalizowaną instytucją otoczenia biznesu, która wywiera skuteczny wpływ na rozwój gospodarczy Małopolski. Jako jeden z liderów polskich Ośrodków Innowacji, tworzy skuteczne narzędzia wszechstronnego wsparcia dla przedsiębiorczości. Budowa Małopolskiego Parku Technologicznego w Pychowicach to największa i najważniejsza inwestycja KPT ukierunkowana na technologie informatyczne.

Wyzwania

Małopolski Park Technologii Informacyjnych (MPTI) to niesamowita inwestycja, która wysoko stawia poprzeczkę oczekiwań względem IT. Zaplanowana jako dynamiczny hub dostępny zarówno dla dużych firm jak i przedstawicieli środowiska akademickiego czy też freelancerów. Maja tu powstawać nowe, innowacyjne projekty wymagające najnowocześniejszych zasobów.

Zrealizowane Cele

  • 12 TYS. MKW POWIERZCHNI W EKOSYSTEMIE INNOWACJI
  • DATA CENTER STWORZONE SPECJALNIE DLA TWÓRCÓW GIER
  • MOC OBLICZENIOWA NA KLIKNIĘCIE OD HP HYBRID CLOUD
  • PRZESTRZENIE MULTIMEDIALNE - LIVING LAB I SHOWROOM
  • BIURA I LABORATORIA Z SZYBKĄ I WYDAJNĄ INFRASTRUKTURĄ IT

Rozwiązania

Dostarczone i skonfigurowane przez Koma Nord rozwiązania typu Hybrid Cloud to jedno z najnowocześniejszych na świecie środowisk. Dostosowano je do potrzeb zarządzania i płynnego udostępniania wszystkich zasobów IT zlokalizowanych w Data Center jak moc obliczeniowa czy przestrzeń dyskowa.

Dzięki temu, MPTI jako instytucja otoczenia biznesu może w pełni samodzielnie świadczyć wysoko zaawansowane usługi IT bezpośrednio swoim klientom. W oparciu o reguły IaaS, SaaS, PaaS każdy z najemców może samodzielnie, bez pośrednictwa administratora w wynikający z aktualnych potrzeb sposób dokupować niezbędne mu zasoby.

Samodzielne i natychmiastowe pozyskiwanie mocy obliczeniowej, przestrzeni dyskowej czy systemu operacyjnego to podstawa funkcjonowania wielu innowacyjnych biznesów jak: produkcja gier, oprogramowania, prace badawcze, zaawansowane obliczenia i inne.

Małopolski Park Technologii Informacyjnych to miejsce specjalne, zarówno ze względu na swój charakter jak i zastosowane technologie. Cieszymy się, że zespół specjalistów i inżynierów Koma Nord przyczynił się do tego wiedzą i doświadczeniem. Zapraszamy do kontaktu - czekamy na kolejne wyzwania.

Pobierz do PDF

Koma Nord Sp. z o.o.

ul. Łużycka 2, 81-537 Gdynia, NIP 5861029611

sekretariat: +48 58 621 11 00

kom: +48 605 126 099

fax: +48 58 621 10 30

 

E-mail:

koma@komanord.pl

serwis@komanord.pl

 

Masz pytanie? Podaj numer Twojego telefonu

Masz pytanie? Podaj numer Twojego telefonu