2022

Wstecz

OKI C650 – magazyn i logistyka

Javier Lopez z firmy OKI Europe opowiada, jak technologia może odgrywać kluczową rolę w wydajności operacyjnej, pomagając firmom logistycznym i oferującym powierzchnię magazynową rozwijać się w warunkach rosnącego popytu.

 

Pomoc w zarządzaniu magazynem i logistyką


W ostatnich latach sektor magazynowania i logistyki odnotował wzrost popytu przede wszystkim ze względu na stały rozwój handlu elektronicznego i wygodę dostaw do domu. Wzrost ten przyspieszył w 2020 r. w wyniku pandemii, ponieważ ograniczenia dotyczące pobytu w domu i przymusowe zamknięcia sklepów doprowadziły do dramatycznego wzrostu liczby konsumentów zamawiających produkty online. 

 

Inwestycje logistyczne w samej Europie wzrosły w 2020 r. do 38,64 mld euro, co stanowi rekordowy wynik od 2013r.1. Nic nie wskazuje na to, że ten trend się zakończy. Szacuje się, że do 2025 r. wartość europejskiego rynku logistycznego wzrośnie o 71%2 – oczekuje się, że sektor magazynowy na tym kontynencie powiększy się o ponad milion m2 do 2022 r.3.

 

Choć jest to bardzo korzystne dla operatorów magazynowych i logistycznych, wzrost popytu może stanowić wiele wyzwań. Mogą one obejmować zarządzanie planami, bezpieczeństwem i higieną pracy oraz zabezpieczeniami, prawidłowe etykietowanie produktów i regałów oraz zarządzanie ważną dokumentacją – wszystkie te obszary należy starannie rozważyć i zaplanować w celu dostosowania do wzrostu. 


Siła druku w magazynach i logistyce


Obecnie, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, operatorzy magazynów i logistyki będą szukali zwiększenia wydajności operacyjnej w celu sprostania wzrostowi popytu. Pierwszym działaniem, które podejmie wielu z nic, będzie analiza istniejących procesów, technologii i operacji w celu zidentyfikowania możliwych usprawnień. Jednak jednym z obszarów, które często są pomijane, jest druk. 

 

Dokumenty w różnych formach odgrywają kluczową rolę w operacjach magazynowych i logistycznych, jednak te wymagające środowiska są zazwyczaj trudne, co oznacza, że czas eksploatacji drukarki może być krótki. Jednak urządzenie wystarczająco wytrzymałe, aby przetrwać te warunki, może być cenną inwestycją, która pomoże operatorom usprawnić procesy i szybko reagować na nagłe zmiany, które nie są rzadkością w tym szybko zmieniającym się sektorze.

 

Organizacje potrzebują również całodobowego dostępu do szybkich, solidnych i niezawodnych drukarek, które obsługują wiele funkcji na żądanie, począwszy od etykietowania przesyłek przychodzących i wychodzących, po drukowanie kodów kreskowych, dokumentów wysyłkowych, zapasów, planów, rachunków oraz oznakowania związanego z bezpieczeństwem i higieną pracy. Tradycyjnie firmy inwestowałyby w różne drukarki do różnych zastosowań lub polegałyby na dostawcach zewnętrznych, jednak technologia poszła tak bardzo do przodu, że firmy z branży magazynowej i logistycznej mogą teraz produkować wszystko, czego potrzebują, korzystając z jednego kompaktowego i uniwersalnego urządzenia.   

 

Innym obszarem do rozważenia jest dostęp. Ludzie są siłą napędową sektora magazynowania i logistyki, co oznacza intensywny ruch osób w magazynach i środowiskach logistycznych. W tym sektorze bezpieczeństwo ma kluczowe znaczenie – tylko upoważnione osoby powinny mieć dostęp do drukarek i poufnych dokumentów.

 

Ponadto przy zwiększonym popycie należy również wziąć pod uwagę zrównoważony rozwój. Wiadomo, że sektor logistyki i magazynowania przyczynia się w znacznym stopniu do globalnych zanieczyszczeń, a konsumenci są coraz bardziej świadomi własnego wpływu na środowisko i podejmują decyzje zakupowe w oparciu o zrównoważony rozwój. W miarę wzrostu popytu firmy muszą zapewnić, że ich działalność jest przyjazna dla środowiska.


Urządzenie, które dostarcza możliwości


Urządzenia takie jak wielokrotnie nagradzana drukarka C650 firmy OKI została zaprojektowana specjalnie dla sektorów wymagających szybkości, niezawodności oraz elastyczności, ale w których miejsce na drukarkę jest często ograniczone. Jako najmniejsza na świecie, wysokowydajna drukarka kolorowa A4, C650 firmy OKI może drukować na miejscu i na żądanie wszelką dokumentację i materiały pomocnicze, których wymagają firmy magazynowe i logistyczne. Model C650, opracowany z myślą o długim okresie eksploatacji, ma wytrzymalsze elementy metalowe niż porównywalne urządzenia, które zwykle wykorzystują tworzywa sztuczne. Oznacza to, że użytkownicy mogą spodziewać się minimalnych przestojów, a rutynowa konserwacja może być wykonywana z przodu urządzenia.Jeśli chodzi o drukowanie kodów kreskowych, model C650 obsługuje 10 typów czcionek kodu kreskowego z 26 wariantami i dwa typy dwuwymiarowych kodów kreskowych. Uwierzytelnianie za pomocą karty IC zwiększa bezpieczeństwo drukarki, umożliwiając dostęp tylko zweryfikowanym użytkownikom, a dodanie funkcji bezpiecznego wydruku oznacza, że wszystkie zadania drukowania są szyfrowane i można je zwolnić tylko za pomocą kodu PIN lub karty IC.C650 ma również pomóc firmom w osiągnięciu celów zrównoważonego rozwoju. Samodzielne drukowanie dokumentacji i oznakowania zmniejsza ilość odpadów, które zwykle są wynikiem dużych zamówień na druk u dostawców zewnętrznych. Ponadto zastosowanie części metalowych zamiast plastiku oznacza, że drukarka OKI C650 charakteryzuje się większą trwałością i mniejszym wpływem na środowisko. Innowacyjna konstrukcja wkładu z tonerem zapewnia wysoką wydajność i maksymalne wykorzystanie wszystkich materiałów eksploatacyjnych – dzięki czemu model C650 może wydrukować ogromną ilość materiałów – a także zmniejsza wpływ logistyczny, który zwykle rośnie przy każdym zamówieniu materiałów eksploatacyjnych


Myśląc o przyszłości


Nie można zaprzeczyć, że europejski sektor magazynowania i logistyki rozwija się. Firmy, które chcą jak najlepiej wykorzystać możliwości rozwoju, powinny zwrócić uwagę na wszystkie obszary, w których można usprawnić działalność, obniżyć koszty i zwiększyć zyski. Inwestycja w kompaktowe urządzenie zaprojektowane specjalnie z myślą o najważniejszych dla sektora wyzwaniach w zakresie druku znacznie pomoże firmom z branży magazynowej i logistycznej.

Koma Nord Sp. z o.o.

ul. Łużycka 2, 81-537 Gdynia, NIP 5861029611

sekretariat: +48 58 621 11 00

kom: +48 605 126 099

fax: +48 58 621 10 30

 

E-mail:

koma@komanord.pl

serwis@komanord.pl

 

Masz pytanie? Podaj numer Twojego telefonu

Masz pytanie? Podaj numer Twojego telefonu