Smart Systems

Rozwiązania wspomagające wybrane procesy w firmie, czy instytucji

Smart Systems

Grupa rozwiązań biznesowych przeznaczona do zwiększania efektywności funkcjonowania firmy i instytucji publicznych w obszarach komunikacji, zarządzania zasobami, zarządzania parkingami. Zasługująca na szczególna uwagę z racji wykorzystywania szeroko rozwijanych mechanizmów sztucznej inteligencji oraz nowych technologii.

Nasza oferta

Ekrany systemu parkingowegoPARK GUIDE - Innowacyjne narzędzie do zarządzania parkingiem.

System wykorzystuje zaawansowaną technologię analizy obrazu, która umożliwia miedzy innymi: zarządzanie parkingiem, automatyczne rozliczanie wyjazdów pojazdów, czy monitoring zajętości miejsc parkingowych.

 

SYSTEM ZAJĘTOŚCI MIEJSC


Prowadzi klientów obiektów wielkopowierzchniowych do wolnych miejsc parkingowych oraz do własnego auta. Wykorzystuje zaawansowane sensory montowane wzdłuż osi dróg dojazdowych oraz aplikacje mobilną i infokioski dostępne na terenie obiektu.


Detekcja zajętości odbywa się na zasadzie cyfrowego odczytu analitycznego. Detektor wykonuje pomiar odległości cyklicznie, kilka razy na sekundę. Stan zajętości sygnalizowany jest poprzez zapalenie sygnalizatora LED o wysokiej jasności.

 

 

KAMERA PARKINGOWA

Przekazuje informacje o zajętości miejsca, wykryciu pojazdu i realizuje rozpoznanie numeru tablicy rejestracyjnej zaparkowanego pojazdu.

 

 

INFOKIOSKI PARK GUIDE

Infokiosk systemu PARK GUIDE wyposażony jest w terminal płatności paypass, a także w dotykowy ekran pozwalający na skorzystanie z aplikacji do nawigacji.

W jednym miejscu klient ma możliwość wyszukania zaparkowanego pojazdu, i dokonania opłaty za parking, a przede wszystkim, może rozliczyć zagubiony bilet bezpośrednio w infokiosku PARK GUIDE.

 

 

 

APLIKACJA FIND MY CAR

Aplikacja mobilna FIND MY CAR, oparta na scenariuszach oraz nadajnikach BLE pozwalających doprowadzić do miejsca zaparkowanego auta. Scenariusze zostały naniesione na siatkę powiązań węzłów na trójwymiarowych modelach parkingowych. Pondto, aplikacja informuje o stanie konta i kwoty do opłaty za postój. Aplikacja została zintegrowana ze znaczącymi producentami systemów poboru opłat.

 

NAWIGACJA POJAZDU do zdefiniowanego w aplikacje miejsca parkingowego

System jako pierwszy, wykorzystując technologię rozszerzonej rzeczywistości, pozwala odnaleźć samochód klienta, a także wskazuje drogę do najbliższego wolnego miejsca parkingowego przy użyciu infokiosków lub aplikacji mobilnej. Aplikacja PARK GUIDE pozwala na zweryfikowanie najszybszej ścieżki dojścia do naszego samochodu na zainstalowanych infokioskach wraz z funkcją wyświetlania komunikatów ze wskazówkami dojścia do celu.

 

 

ZINTEGROWANA PLATFORMA ANALITYCZNA BLUEYE

Platforma BLUEYE integruje wszystkie systemy analityczne zainstalowane na terenie obiektu, w ramach jednego interfejsu klienckiego. Budowa modułowa rozwiązania pozwala na dowolną rozbudowę rozwiązania:

- możliwość zarządzania systemami analitycznymi np. zajętości miejsc, system ANPR, liczenia klientów, system geolokacji

- interaktywna mapa obiektu w formie trójwymiarowej obiektu

- dowolne raporty, statystyki i zestawienia

- wspólny dashboard dla wszystkich obiektów w portfelu inwestora

 

 

TABLICE INFORMACYJNE

Tablice wewnętrzne oraz zewnętrzne pylony PARK GUIDE charakteryzują się wysokim standardem wykonania oraz zastosowaniem wysokiej jakości matryc LED. Wyświetlacz może wskazywać wolną ilość miejsc parkingowych w obrębie całego parkingu lub poszczególnych kondygnacji. Miejscem instalacji wyświetlaczy są zazwyczaj główne wjazdy i przejazdy w obrębie całego parkingu lub poszczególnych kondygnacji.

 

 

System umożliwia komercjalizację miejsc parkingowych i minimalizuje koszt jego obsługi. Jednocześnie zapewnia komfort obsługi, wykorzystując wielowariantowy model poboru opłat takich jak:

 

  • gotówka
  • karta bankowa
  • BLIK
  • premium SMS

 

 

elementy wykorzystywane w systemach parkingowych

GATEKEEPER - Automatyzacja bram

Gatekeeper - to zautomatyzowany system parkingowy, który na podstawie identyfikacji pojazdów po rejestracji, umożliwia wjazd uprawnionym osobom na teren firmy. 

Zdalny i mobilny strażnik nowej generacji. Podnosi bezpieczeństwo, wygodę i komfort dostępu do garażu lub parkingu. Informuje o zdarzeniach, o których chcesz być informowany. Automatycznie informuje wyznaczone osoby o nieznanym pojeździe przed bramą wjazdową z jednoczesnym pokazaniem podglądu z kamery.

 

GŁÓWNE ZALETY:

  • uszczelnia kontrolę 24/7
  • identyfikuje pojazd z kierowcą
  • prowadzi rejestr wszystkich pojazdów przejeżdżających przez bramy/szlabany
  • realizuje odczyt tablicy i przeprowadza weryfikację z listą numerów w systemie
  • uruchamia automatyczne otwarcie szlabanu wjazdowego na uprawnionych pojazdów

Koma Nord Sp. z o.o.

ul. Łużycka 2, 81-537 Gdynia, NIP 5861029611

sekretariat: +48 58 621 11 00

kom: +48 605 126 099

fax: +48 58 621 10 30

 

E-mail:

koma@komanord.pl

serwis@komanord.pl

 

Masz pytanie? Podaj numer Twojego telefonu

Masz pytanie? Podaj numer Twojego telefonu